2.12.2019

NESEHNUTÍ v Ukrajině pomohla dvěma environmentálním iniciativám při přípravě nových občanských kampaní

O víkendu 30. listopadu – 1. prosince 2019 se sešly dvě místní environmentální iniciativy v KOWO, tvůrčím coworkingovém prostoru v krajském městě Kropyvnyckyj v Ukrajině. Cílem setkání bylo naplánovat nové občanské kampaně. Za pomoci facilitátorů Barbory Jelínkové a Martina Hyťhy z NESEHNUTÍ a zkušeného aktivisty Marka Fodora pracovaly iniciativy na vývoji nejlepších strategií pro ochranu životního prostředí místních občanů.

Environmentální organizace FLORA se zabývá problémem zvýšené radioaktivity v důsledku těžby uranu v Kirovohradské oblasti. Bude usilovat o vznik nového preventivního programu na úrovni regionu, který by pomáhal chránit zdraví místních obyvatel a zároveň by jim poskytoval pravdivé a úplné informace o aktuální situaci.

Iniciativa Ozelenenie Kropyvnytskiy se věnuje záchraně stromů a zelených ploch ve městě, jež jsou často ohroženy novými stavebními projekty, absencí odborné péče a zastaralým přístupem ke kácení stromů.

NESEHNUTÍ zmíněným organizacím poskytlo drobné granty. Kromě nich jim také po dobu, kdy kampaně poběží, bude poskytovat odborné poradenství a metodologickou podporu.

Více k tématu najdete přímo na webu Cesta iniciativy »