20.4.2015

Poděkování Statutárnímu městu Brnu

Děkujeme Statutárnímu městu Brnu za to, že poskytlo NESEHNUTÍ dar ve výši 300 000 Kč. Díky němu můžeme zajistit převoz materiální pomoci a nákup chybějících základních potravin pro vnitřní uprchlíky a uprchlice, jež našli útočiště před válkou v ukrajinském Charkově. 

Jedná se už o druhou akci města Brna na pomoc lidem zasaženým válečným konfliktem na východě Ukrajiny. V únoru Brňané a Brňanky vysbírali na tři kamiony materiální pomoci, jejíž větší část odvezl humanitární konvoj Člověka v tísni. Díky finanční podpoře města Brna nyní NESEHNUTÍ ve spolupráci s Armádou spásy a Ivem Dokoupilem, koordinátorem humanitárních konvojů do Ukrajiny, zajistí přepravu zbylé části pomoci do charkovského centra pro uprchlíky. Současně za peníze nakoupíme na místě základní potraviny, jichž je v tuto chvíli mezi přesídlenými žalostný nedostatek, jak upozorňují místní i mezinárodní humanitární organizace. Distribuci materiální pomoci a zakoupených potravin na místě zajistí partnerská organizace Stanice Charkov, jejíž činnost na pomoc uprchlíkům a uprchlicím v Charkově oceňuje řada mezinárodních organizací včetně úřadu Vysokého komisaře při OSN pro uprchlíky. Díky této finanční pomoci tak Brno pomůže zajistit alespoň část základních potřeb vnitřně přesídlených v jejich složité životní situaci. Jedná se o důležitý projev solidarity, jehož si velmi vážíme. Děkujeme!

Děkujeme rovněž Armádě spásy, která zajistí náklad zbývající části materiální pomoci do kamionu. Bez její asistence bychom materiální pomoc jen stěží odvezli.

tir obr

Více k tématu najdete přímo na webu Cesta iniciativy »