3.2.2016

Výstava Abcházie: Zraněný ráj a ostrov pevniny

Výstava Abcházie: Ostrov pevniny je unikátním souborem více jak 30 fotografií, v nichž jsou spojeny dvě výstavy nevládní organizace NESEHNUTÍ.

První část pochází z rukou profesionálního fotografa Václava Vašků a byla vytvořena z fotografií pořízených na cestách po Abcházii v roce 2011. Druhou část výstavy tvoří snímky účastníků a účastnic studijního pobytu, který se uskutečnil na jaře roku 2015. Mladí lidé z různých regionů Kavkazu a České republiky se setkali, aby společně poznávali občanskou společnost a život v Abcházii. Kromě návštěv nejrůznějších neziskových organizací, nezávislých novinářů a novinářek se skupina podívala také na místní univerzitu nebo do odlehlých oblastí regionu.

Jak to vypadá v Abcházii za více než 20 let existence v poststovětském prostoru? Jak se žije v zemi, která je podobně jako ostrov složitě přístupná a ještě složitěji opustitelná? Jak se liší pohled profesionálního fotografa od pohledu mladých lidí?

Velikost výstavy je 40 x 60 cm (š x v), obsahuje celkem 32 fotografií a má úchytky na zavěšení. Váží cca 20 kg.
Výstavu nabízíme k zapůjčení zdarma. Vybíráme pouze vratnou zálohu 4 000 Kč, kterou ihned po vrácení výstavy (v pořádku), posíláme zpět. Příjemce hradí poštovné.

K výstavě nabízíme i tématické letáky o naší práci v zahraničí.

Chcete výstavu i s povídáním, besedou a promítáním filmu? Napište nám na distribuce@nesehnuti.cz

abchazie-vystava-1024x683

 

Více k tématu najdete přímo na webu Cesta iniciativy »