20.10.2017

Kdo tady šéfuje? aneb nehierarchické řízení v praxi

Kdo tady šéfuje? aneb nehierarchické řízení v praxi

V nehierarchii žijeme, měníme ji a měníme se s ní už od založení NESEHNUTÍ. Stala se pro nás natolik samozřejmou, že jsme o tom, co pro nás znamená, zapomněli mluvit. To, že pracujeme v čemsi neob­vyklém, si plně uvědomíme, až když se nehierarchii snažíme jednoduše popsat našim známým. Za těch dvacet let se z našeho nehierarchického rozhodování stal propracovaný a jedinečný systém. Od jiných nehie­rarchických seskupení se liší především dynamickými proměnami. Ty vyústi­ly do osobitých pravidel, forem hlasování a samo­rozhodujících pracovních skupin.

Právě kvůli jedinečnosti naší struktury jsme si asi před rokem řekli, že bychom se o to, jak se nám v nehie­rarchii žije, rádi podělili s ostatními. Touto publikací vám chceme zprostředkovat naše mnohaleté zkušeno­sti, popsat výhody i úskalí naší formy řízení. Doufáme, že zde naleznete podněty a inspiraci pro vaši práci či aktivismus nebo ve vás publikace vzbudí zvědavost a ­podnítí diskusi o tom, zda skutečně potřebujete šéfa nebo šéfku.

Publikace je společným dílem lidí z NESEHNUTÍ. Zachycuje náš aktuální vztah k nehierarchii v dnešním složení lidí a současné pracovní atmosféře. Za pár let se vnímání našeho nehierarchického řízení může zcela posunout. Přijměte proto tuto publikaci jako výsledek našeho momentálního rozpoložení.

Přejeme svěží čtení,
NESEHNUTÍ

Stáhnout publikaci v pdf.