Přejeme si svět, ve kterém zvířata mohou naplňovat své životní potřeby, mohou žít plnohodnotný život, a kde se k nim lidé chovají s respektem.

ZA PRÁVA ZVÍŘAT

Nechceme zavírat oči před realitou velkochovů. Sundali jsme si růžové brýle. A vyzýváme veřejnost, aby nás následovala. Nebojíme se mluvit o tom, jaká je realita českých velkochovů. Udělali jsme exkluzivní mapu velkochovů. Podívejte se kde všude se mačkají hlavanahlavě.

Velkokapacitní chovy hospodářských zvířat jsou místem, kde se vyrábí naprostá většina živočišných potravin a kde zároveň největší počet zvířat zažívá zbytečné utrpení. Prasata, drůbež i skot, ale nejen tyto druhy zvířat, jsou chovány ve špatných podmínkách, a to i když formálně vyhovují evropským předpisům i českým zákonům. Současně mají velkochovy závažné dopady na životní prostředí a změnu klimatu.  

Prosazujeme návrhy, které umožní snížit utrpení zvířat ve velkochovech a usilujeme o vyvolání veřejné diskuze. Velkochovy nejsou udržitelným ani eticky přijatelným řešením produkce potravin.

Na českých jatkách je každoročně poraženo víc než 110 milionů zvířat pro lidskou spotřebu.

Šíříme osvětu o realitě velkochovů hospodářských zvířat a informujeme o nich skrze web hlavanahlave.cz

Jsme součástí celoevropské koalice za zrušení klecových chovů.

Podporujeme udržitelnější stravování na základních a středních školách.

Přednášíme o velkochovech na školách.

Jenom společně zajistíme všem zvířatům podmínky pro dobrý život.

Lepší život zvířat je na mnoha místech

již dnes realitou.

Hospodářská zvířata žijí v prostředí, ve kterém se mohou pást, volně pohybovat, hrát si a dělat vše, co se jim zachce, aby mohly naplňovat své životní potřeby a zažívat svobodu. Utopie? Již dnes je to na mnoha místech realitou. Intenzivní chov hospodářských zvířat v přecpaných, nevyhovujících prostorách proto považujeme za zbytečný přežitek patřící do historie.

I my si přejeme důstojné podmínky pro hospodářská zvířata. Víme, že toho dosáhneme za pomoci tlaku vzdělané společnosti, která chápe realitu velkochovů a zná jejich negativní dopady na život zvířat, zdraví člověka i životní prostředí a požaduje změnu.

I vy můžete být změnou.

HLAVA NA HLAVĚ

Kampaní Hlava na hlavě jsme se připojili k celoevropské výzvě za zrušení klecových chovů společně s dalšími dvěma sty organizacemi po celé EU. Koalici se podařilo posbírat přes 1 500 000 podpisů pod výzvu Evropské komisi a Evropskému parlamentu, aby se zasadili za zrušení klecí jednou provždy.