Produkty       Košík

Za práva zvířat

Iniciativní skupina NESEHNUTÍ Za práva zvířat byla po několikaleté přestávce obnovena v roce 2013. Čím se zabýváme?

 

Velkochovy hospodářských zvířat

velkochovyVelkokapacitní chovy hospodářských zvířat jsou místem, kde největší počet zvířat zažívá zbytečné utrpení. Prasata, drůbež i skot, ale nejen tyto druhy zvířat, jsou většinou chovány v nevyhovujících podmínkách, a to i když formálně vyhovují evropským předpisům i českým zákonům. Připravujeme návrhy, jak zmenšit utrpení zvířat ve velkochovech a zlepšit jejich životní podmínky, usilujeme o vyvolání veřejné diskuze o tomto problému a také se zabýváme jednotlivými kauzami velkochovů: v yjadřujeme se k připravovaným stavbám či rekonstrukcím chovů a prosazujeme taková řešení, která budou mít pozitivní vliv na zvířata.

 

Naše výstupy:

14. 7. 2014 (článek v Kroměřížském deníku): Romantika v kravíně? Ani ne…

10.3.2014 (tisková zpráva): Úřady a policie „podržely“ chovatele, jimž uhynula horkem zvířata

1.3.2014 (článek v časopise Nový prostor): Prach loňského léta

27.11.2013 (tisková zpráva): NESEHNUTÍ podává sérii trestních oznámení kvůli úhynům ve velkochovech

7.11.2013 (článek v deníku Metro): Prospěšnost veganské stravy

Více informací:

Zajímá vás, co je špatně například ve velkochovech slepic? Prohlédněte si on-line výstavu Dětí Země „Svobodní jako ptáci?!

Kontakt: Martin Hyťha, martin@nesehnuti.cz

Veganství máme v rodině

vegani

Stále více lidí se v poslední době kloní k veganství – tj. stravovacímu i životnímu stylu, který zcela odmítá využívat zvířata a jejich produkty. Ačkoliv řada odborníků potvrzuje, že správně sestavená veganská strava je zdravá pro člověka ve všech jeho fázích vývoje včetně těhotenství a dětství (např. nejčastěji citované Stanovisko Americké dietetické asociace), mnoho rodičů nemá dostatečný přístup k potřebným informacím, navíc v české společnosti existuje řada předsudků vůči veganství u dětí. Proto vytváříme prostor pro výměnu rad a zkušeností:

Kontakt: vegan@nesehnuti.cz