Skip to main content

Chci být buddy

Everybody needs some… BUDDY?

Představ si, že se do Brna přestěhuješ z jiné země: neznáš jazyk, nemáš sociální kontakty, nevíš kam jít na dobré kafe. Taková je realita, se kterou se v Brně potýká většina nově příchozích. Bez kontaktů a přátel se do nového města začleňuje rozhodně hůř než po boku někoho, kdo ti v Brně ukáže to nejlepší z nejlepšího. A ani složitá čeština utváření nových vazeb  rozhodně neusnadňuje. Proto jsme v NESEHNUTÍ vytvořili Buddy program, který spojuje příchozí s lidmi z Brna.

Věříme, že začlenění příchozích do české společnosti musí být oboustranný proces. Chceme příchozím usnadnit integraci, společně získávat nové zkušenosti a perspektivy, a rozšířit kulturní i jazykové obzory každému, kdo má chuť se do aktivit Buddy programu zapojit.

Na to, aby ses stal*a součástí Buddy programu, nepotřebuješ žádné speciální vzdělání ani pedagogické zkušenosti. Stačí ti asi 2 hodiny týdně, trocha odhodlání, přátelský přístup a cizí jazyk na komunikační úrovni . Fakt nic víc! Na začátku tvého zapojení však prosím počítej s pár nenáročnými workshopy a komunitním setkáním, kde se dozvíš všechny důležité informace.

Kdokoliv může být Buddy!

Radši si v pátek večer zahraješ šachy, než abys vyrazil*a do klubu, a spíš, než na Tiktoku si ujíždíš na velikánech filozofie? Nebo jsi naopak hvězda každé párty a followery sbíráš po stovkách? Tak jako tak můžeš být skvělý Buddy. Přidej se do našeho programu – nasbíráš nové zážitky a k tomu ti zbude volný čas na páteční mejdany i sobotní filozofická odpoledne. Šach mat!

Nepřestávej číst, pokud chceš

  • Poznat lidi, s kterými zažiješ něco nového. A je jen na tobě, jestli to bude slézání hor, hraní pc her nebo třeba moderní tance.
  • Někomu pomoct se všemi pastmi a nástrahami češtiny
  • Procvičit si cizí jazyk tak trochu jinou formou
  • Najít parťáka*čku, které*mu sem tam pomůžeš s češtinou a orientací v Brně, a on*a ti za to ukáže jiný pohled na svět

S pravidly pro vstup do Buddy programu si hlavu nelámeme. A ani ty nemusíš. Můžeš být student*ka, který*a nechce objevovat Brno o samotě, dospělák na rodičovský, který už nutně potřebuje změnit prostředí nebo třeba přepracovaný*a podnikatel*ka, co chce chvíli řešit něco jiného než byznys. My se totiž v rozmanitosti přímo vyžíváme.

Probuď v sobě buddyho!

Neboj se, svému buddy tandemu nemusíš obětovat mládí. Je jenom na tobě a tvém buddy, jak často se budete potkávat, co spolu budete dělat, a jaké záludnosti češtiny proberete jako první. Plavat vás v tom ale nenecháme. Naučíme tě základy a pomůžeme s čímkoliv bude třeba.

A protože víme, že někdy jeden buddy nestačí, potkáváme se i ve větším počtu. Ale nečekej žádnou organizovanou zábavu, při které se ukoušeš nudou. Jako komunitní akci počítáme i posezení na zahrádce nebo v parku. Taky společně vaříme veganský dobroty nebo se díváme na filmy. A občas sebereme odvahu, a vydáme se na výlet i někam za hranice Brna.

Už se nemůžeš dočkat, až se seznámíš se svým novým buddym a nebo s námi všemi vyrazíš na piknik? Máš k tomu blízko, stačí vyplnit registrační formulář.

Jak fungujeme v corona režimu?

Koronavirus ovlivnil skoro všechno, co se kolem nás děje. A ani Buddy program bohužel není výjimkou. Museli jsme proto na chvíli zapomenout na naší lásku ke společným aktivitám a dočasně se přesunout do online prostředí. To ale neznamená, že se venku nesmíš potkávat alespoň se svým buddym. Záleží na vaší dohodě: někteří buddies se v koronavirové době vídají pouze online, jiní chodí třeba na společné procházky. Důležité je jen to, abyste byli s formou setkávání oba spokojeni.

Příručky ke stažení
Emailový kontakt
Skupina na facebooku
Tento program podpořili