Skip to main content

Taková pestrost, tolik odbornosti, radost plénovat.

Koordinátor programu Cesta iniciativy (externí spolupracovník)

Jaromír Němec

Vystudoval jsem sociologii na FSS Masarykovy univerzity v Brně. Pracoval jsem v Hnutí DUHA – Friends of the Earth Czech Republic jako personalista a vedoucí kanceláře, posléze jako organizační ředitel. Spolupracuji s NESEHNUTÍm a dalšími organizacemi jako nezávislý facilitátor a podílím se na vytváření plánů kampaní a strategických plánů občanských iniciativ v České republice, na jižním Kavkaze a v Ukrajině. Od roku 2015 s NESEHNUTÍm intenzivněji spolupracuji na podpoře občanských iniciativ a nezávislých médií na jižním Kavkaze a v Ukrajině, formou podpory při plánování, předávání zahraničních zkušeností či pořádání vzdělávacích akcí. Mezi mé záliby patří sledování filmů a seriálů, stolní tenis, četba, tabulky a hraní her se svými třemi syny.
Spolupracovnice programu Cesta iniciativy

Pavla Hofmeisterová

Na Masarykově univerzitě jsem vystudovala obor Sociální antropologie a Mezinárodní teritoriální vztahy. V roce 2013 jsem odjela studovat na univerzitu v Kyjevě a díky tomu jsem měla možnost sledovat počátek události známých jako Majdan, které vyústily v Revoluci hrdosti. V NESEHNUTÍ jsem začínala v době studia jako dobrovolnice v redakční radě čtvrtletníku o migraci a lidských právech PŘES. Po návratu ze studií jsem zde v roce 2014 spoluzakládala program podpory občanské společnosti v ukrajinských regionech a té se věnuji dodnes.
Členka programu Občanské oko a personálního týmu

Denisa Morongová

Postupným poznáváním a pojmenováváním svých hodnotových priorit jsem se přes studium žurnalistiky a Erasmus v Berlíně dostala k sociální a kulturní ekologii, kterým jsem se věnovala na pražské Fakultě humanitních studií UK. Dlouhodobě tíhnu k problematice urbánního života v kontextu udržitelnosti. Chci žít ve městě tak, aby tu po mně (a po nás všech) nezůstal bordel. Po zkušenostech s pendlováním mezi Prahou a Berlínem se mým stěžejním tématem stala udržitelná městská mobilita, především pěší a cyklistická doprava – auta do měst nepatří! Zajímá mě ale také genderově senzitivní plánování a participace. Rok jsem pracovala v berlínské cykloneziskovce, poté jsem se rozhodla pro změnu a přestěhovala se do Brna. V NESEHNUTÍ působím od února 2021 v programu Občanské oko, kde mám na starost především koordinaci projektu Erasmus+ Together for the Climate.
Účetní

Miroslava Janů

V NESEHNUTÍ pracuji jako účetní. Vystudovala jsem účetnictví a daně, ale pracovat v korporátním prostředí mi nedávalo smysl. Proto jsem začala hledat práci někde, kde bych mohla alespoň trochu přispět k lepšímu světu. Nejprve jsem si nebyla jistá, jakým směrem se vydat a v jaké oblasti neziskového sektoru hledat. Když jsem ale narazila na NESEHNUTÍ, hned mě zaujala zejména šíře témat, kterým se organizace věnuje. Bylo mi jasné, že tady chci pracovat. Mám ráda pozitivní přístup k životu, svou rodinu, zvířata, jógu, meditaci, knížky, chození na túry a poznávání nových míst a lidí. Ráda s lidmi mluvím a vnímám jejich energii.
Finanční koordinátorka

Martina Krošová

V NESEHNUTÍ pracuji jako finanční koordinátorka. Společně s finančním týmem se starám o finance organizace, podílím se na tvorbě rozpočtů, finanční koordinaci a administraci projektů.
Když jsem v roce 2012 přišla do Brna, hned moje první kroky vedly do NESEHNUTÍ. Tam jsem se zapojila do iniciativní skupiny Za práva zvířat a dobrovolničila v knihovně. U toho jsem vystudovala sociologii, sociální antropologii a environmentální studia, a následně pracovala jako grantová fundraiserka pro vědecké i neziskové projekty. Také jsem byla součástí různých iniciativ bojujících za práva zvířat nebo sociální a klimatickou spravedlnost. V roce 2022 jsem se připojila k finančnímu týmu NESEHNUTÍ.
Ráda chodím do hor, do knihoven a do hospod. Mám radost z vlaků, knížek, všemožných kulturních akcí, objevování podivností a učení se dovednostem i nedovednostem všeho druhu.
Dadi Upravena Fotka Na Web
Finanční koordinátor

Dadi Dusík

V NESEHNUTÍ pracuji jako finanční koordinátorstvo. Společně s finančním týmem se starám o finance organizace, podílím se na tvorbě rozpočtů, finanční koordinaci a administraci projektů.
I když mám vystudované jazyky, v účetnictví pracuji již pět let. Kromě toho dobrovolničím v brněnském Pride weeku a stříhám vlasy. NESEHNUTÍ sleduji od doby, co žiji v Brně a vždy jsem chtěl být jedním z těch “slay” lidí, kteří se podílejí na změně společnosti a nebojí se bojovat za práva planety a zvířat.
Ve volném čase bruslím, tančím a baví mě všechny vodácké sporty. Jsem společenský tvor, takže hodně orbituju po Brně po různých akcích a za kulturním vyžitím.
Členka týmu F*ÉRA

Nika Mazániková

Na Masarykově univerzitě jsem studovala psychologii v kombinaci s genderovými studii, na Univerzitě Karlově pak genderová studia v magisterském stupni. Celoživotně se zabývám propojováním psychologie a jiných pomáhajících profesí s feministickou perspektivou a také psychologií publika v online prostoru.
V NESEHNUTÍ působím jako koordinátorka propagačních aktivit se zaměřením právě na sociální sítě a plánování online kampaní a zároveň jsem členkou týmu F*ÉRA, který se snaží prostřednictvím vzdělávacích, kampaňových a dalších aktivit spoluvytvářet prostor pro změnu stereotypních představ nejen o roli žen a mužů ve společnosti. Má profese je mi koníčkem, kromě toho jsem však nadšenou cestovatelkou, chodkyní, pěstitelkou a obdivovatelkou rostlin všeho druhu v souladu s filozofií permakultury.
Členka týmu Společně k rozmanitosti

Anna Demčuk

Pocházím z Ukrajiny, kde jsem se naučila, že v boji za spravedlnost a rovnost je potřeba být slyšet. První aktivistické zkušenosti jsem získala už ve školce, kde jsem prováděla osvětovou kampaň o tom, že Lenin není hodný dědeček všech sovětských děti. Postsovětská Ukrajina a socialistická Lybie, kde jsem pobývala rok a půl, jen upevnily mou aktivní a kritickou pozici.
K mému prvnímu setkání s NESEHNUTÍM došlo na Fakultě sociálních studií, kde jsem studovala Mezinárodní vztahy, a kde spolužáci z Bezpečnostních studií označovali kampaň proti vývozu zbraní za naivní pošetilost. Pro mě to ale bylo setkání osudové, díky kterému jsem se na několik let zapojila jako dobrovolnice do nejrůznějších lidskoprávních kampaní. Po 6 letech gastroaktivismu ve Třech ocáscích jsem se nakonec rozhodla své zkušenosti profesionalizovat. Nejvíce mě baví dělat osvětu a inspirovat lidi ke změnám, po kterých budou spokojenější sami se sebou a aktivní ve svých vlastních životech.
Člen programu Cesta iniciativy

Milan Štefanec

Podílím se na aktivitách NESEHNUTÍ na podporu občanských a grassrootových iniciativ jak v ČR (Občanské oko), tak v zahraničí (Cesta iniciativy),
a na prosazování systémových změn chránících práva občanů a jejich možnost podílet se na rozhodovacích procesech. V minulosti jsem koordinoval vzdělávací projekt Česko-Slovenská škola občanské iniciativy. Pracuji i ve skupině Odzbrojovka a zastupuji NESEHNUTÍ v koalicích Social Watch a Česko proti chudobě. Na začátku devadesátých let jsem byl členem hnutí Levá alternativa, později koordinátorem regionálních projektů Hnutí Duha. Pracoval jsem ale také jako strojník čističky odpadních vod v továrně Zetor, sazeč učebnic v v nakladatelství Nová škola či jako poštovní doručovatel telegramů. V roce 1997 jsem spoluzakládal NESEHNUTÍ. Jsem také členem Amnesty International. Rád cestuji stopem především po zemích Balkánu, Kavkazu, střední Asie a Afriky.
Členka programu F:éra

Zuzana Martanovič

Vystudovala jsem slovenský jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Prešovské univerzity, a později si k tomu přidala ještě sociální antropologii, gender studies a navazující magisterskou sociologii na Masarykově univerzitě. V rámci praxe jsem začala pracovat v neziskovém sektoru a aktivně se věnovat tématům genderové rovnosti. V NESEHNUTÍ pracuji v programu F:éra jako administrativní koordinátorka. Ve volném čase se, pokud zrovna necestuji po Evropě, věnuji svým dvěma kočkám, čtení komixů a kreslení.
Člen technického týmu

Jakub Kriš

Členka programu F:éra

Barbora Veselá

Dobrovolník

Robert Vlček

V NESEHNUTÍ aktuálně působím jako dobrovolník a věnuji se především kauze brněnské lanovky.

V minulosti jsem spolupracoval s iniciativou Odzbrojovka především na kampaních proti zbrojařskému veletrhu IDET. Několik let jsem v NESEHNUTÍ pracoval jako koordinátor individuálního fundraisingu a po ruské invazi do Ukrajiny jsem úzce spolupracoval s ukrajinským týmem Cesty iniciativy.
Mimo NESEHNUTÍ působím jako koordinátor právního týmu hnutí Limity jsme my a podílím se na chodu kulturně-komunitního centra Sibiř v Husovicích. Věnuji se také školení aktivistických kolektivů, především bezpečnosti a vyhodnocování rizik, právního minima, vyjednávání či deeskalace. Mou velkou vášní jsou knihy a deskové hry a jsem spoluautorem satirické stolní hry Čtveráček.

Koordinátorka kampaně Pestré jídelny

Anna Neumannová

Vystudovala jsem obor Rekreologie se zaměřením na zdravý životní styl na Univerzitě Palackého v Olomouci. Poté jsem jako koordinátorka odpoledních a lektorka pohybových aktivit pracovala na základní škole. Od roku 2008 jsem dobrovolnicí a aktivistkou organizace Greenpeace.
S NESEHNUTÍM spolupracuji na kampani Pestré jídelny, kde spojuji své znalosti ze studií, zkušenosti ze školství i aktivistický zápal. V kampani se snažíme rozhoupat stojaté vody školního stravování a vnést do něj aktuální výživová doporučení.
Čas trávím prací, péčí o dceru, procházkami se psem, výlety po okolí nebo cestováním mezi jižní Moravou, Polabím a Krkonošemi. Ráda chodím za kulturou a na kafe.
Členstvo programu F*ÉRA a Občanské oko

Ado Schejbal

V NESEHNUTÍ působím v programech F*ÉRA a Občanské oko. Zajímám se o přetváření měst a obcí v klimaticky neutrální a inkluzivní sídla přívětivá ke všem entitám. Rádx skrze osvobozování sexuality a zkoumání genderových identit rozpouštím cisheteronormativní struktury a otvírám tím možnost plně prožívat a rozvíjet náš život. Klíčová je pro mě v tomto ohledu detabuizace, odpovědnost, respektující přístup a vzdělávání. Vystudovalx jsem obory Environmentální studia a Mezinárodní vztahy na Masarykově univerzitě. Vnímám se jako součást klimatického hnutí, boje za rovnoprávnost a sociální spravedlnost i uctivý přístup k přírodě a mimolidským bytostem. Ve své práci se mimo jiné věnuji organizaci vzdělávacích seminářů a workshopů, psaní publikací a článků, nebo projektovému managementu. Baví mě objevovat různé druhy umění, jíst brokolici a chodit večer po ulici. Rádx vařím, levně cestuji, nebo ležím na louce a jen tak kontempluji.
Člen programu Cesta iniciativy a programu Za práva zvířat

Martin Hyťha

Jsem členem programu Cesta iniciativy, kde se zabývám zejména podporou občanských iniciativ a organizací v Ukrajině. Těm radíme při plánování občanských aktivit, organizujeme vzdělávací akce, pomáháme v advokačních aktivitách a hlavně se snažíme je všemi způsoby podpořit, aby zvládly neuvěřitelně těžké období během ruské invaze. V NESEHNUTÍ dále pomáhám v programu Za práva zvířat.
Dříve jsem v ekologickém sdružení Děti Země vedl řadu kampaní týkajících se dopravy, hypermarketů, velkochovů hospodářských zvířat a některých dalších témat. Mezi mé záliby patří nezávislé cestování do zajímavých míst, chození do hor, dobré umění všeho druhu a mnoho dalšího, neboť světová zásoba skvělých věcí k objevování a učení se je téměř nevyčerpatelná.
Grantová fundraiserka

Gabriela Juriga

Členka programu Cesta Iniciativy se zaměřením na podporu občanských inciativ na Jižním Kavkaze

Alena Marčková