Tisková zpráva NESEHNUTÍ z 8.prosince 2012
Tiskový mluvčí BAUHAUSu Tomáš Hanzlík dle dnešní MF DNES uvedl, že: „Budova je v souladu s projektovou dokumentací i územním rozhodnutím. Dokument o nějž se Nesehnutí opírá, není znaleckým posudkem. Jeho autor totiž není soudním znalcem, což lze snadno ověřit.“
K tomu nevládní organizace NESEHNUTÍ uvádí, že má k dispozici posudek soudního znalce, který prokazuje porušení Územního plánu města Brna – ke stažení ZDE.
Dále NESEHNUTÍ zveřejnilo výsledek zaměření budovy stavebním expertem, které prokazuje i nesoulad se schválenou dokumentací – ke stažení ZDE.
„Experti jednoznačně zjistili nesoulad ivanovického BAUHAUSu s právními předpisy i schválenou dokumentací. Jestli některý z nich nebyl soudním znalcem vůbec nic neznamená. Výsledné zaměření je zcela průkazné. Pokud BAUHAUS věří jen soudním znalcům, může si prostudovat druhý posudek, který jej usvědčil z nedodržení limitů územního plánu,“ reaguje na vyjádření mluvčího Jiří Koželouh z NESEHNUTÍ.
„Stavebník BAUHAUSu zneužívá nedostatky ve stavebním zákoně, který nyní umožňuje pokoutné vydávání certifikátů na na projekty nesplňující právní předpisy. V Česku se tak rozmáhá nezákonná výstavba jejíž následky budeme řešit dlouhé roky. Ministerstvo pro místní rozvoj a vláda musí zákon změnit, tak aby nezodpovědné výstavbu s certifikáty zamezilo,“ doplňuje Milan Štefanec z NESEHNUTÍ.
Více informací:
Jiří Koželouh (NESEHNUTÍ) – 723 559 495.
V Česku je mnoho jídelen, které se snaží vařit zdravě, kvalitně a chutně. Stávající legislativa jim to ale spíše komplikuje, než aby pomáhala. Povinný spotřební koš, který je součástí vyhlášky 107/2005 Sb., o školním stravování, stanovující množství některých potravin ve školní stravě, vznikl už v roce 1993.
Je nutné modernizovat vyhlášku o školním stravování, zrušit zastaralý spotřební koš a nahradit ho regulací, která umožní jídelnám flexibilitu v sestavování jídelníčku a zároveň zajistí zdravou a pestrou stravu dostupnou všem.
Školní stravování potřebuje investici – do platů personálu, do technologií, do lepšího systému. Jen kvalifikovaný a motivovaný personál v moderně vybavené kuchyni může dětem zajistit pestřejší a zdravější stravu. Jde ale o investici, která se mnohonásobně vrátí na budoucí zdravé populaci.
“Neexistuje systém povinného celoživotního vzdělávání personálu školních jídelen, který by zvyšoval jejich nutriční gramotnost a dovednosti v rámci kulinářských technik (a využívání moderních varných technologií, případně zbožíznalství.)” Máme to na talíři a není nám to jedno