Skip to main content

Dobrý den,

letošní rok se chýlí ke konci a s tím přichází i čas na trochu bilancování.

Proto bych Vám ráda pověděla, co se nám v tomto roce podařilo. Možná už ale máte hlavu plnou dárků a cukroví a nemáte pomyšlení na čtení dlouhého textu? Nevadí, můžete kliknout na odkaz o kousek níže a přečíst si jen stručně to skutečně nejdůležitější bez další omáčky. 🙂


CO SE NÁM POVEDLO?

Čtete dál? To mám radost.

Stejně jako rok 2020 byl i tento rok náročnou výzvou. Koronavirová opatření výrazně omezila naši činnost v podobě veřejných akcí, přednášek a seminářů. I přesto jsme nepolevily*i v pomoci všem, pro které není znalost češtiny samozřejmostí, v podpoře příchozích při integraci a sžívání se s Brnem. Společně s námi také mohly*i zájemkyně*ci poznávat a rozšiřovat své kulturní i jazykové obzory.

Naše programy doučování češtiny a volnočasové kroužky pomohly v tomto roce více než 70 dětem. Těm jsme pomohly*i zlepšovat češtinu a umožnit jim tak snáze navazovat vztahy se svými vrstevnicemi*íky, hrát si a vůbec si plnit své sny.

V průběhu celého roku jsme organizovaly*i komunitní setkání pro rodiny místních i příchozích. Ty se tak mohly potkávat při příležitosti poznávání svátků jiných kultur (např. Día de la muertos) nebo se poznávat prostřednictvím kuchyní různých kultur v rámci naší Kulinárny.

Podpořily*i jsme také více než 30 příchozích prostřednictvím našeho Buddy programu. Ten spojuje místní a příchozí za účelem podpory příchozích při rychlejší integraci do české společnosti, ale i rozšiřování kulturních a jazykových obzorů všech zúčastněných.

Dlouhodobě nás znepokojuje také nárůst případů šikany v českých školách, včetně kyberšikany v době koronavirových omezení. Proto jsme připravily výukový program Spolu ve třídě. Ten se zaměřuje na zkvalitnění vztahů ve třídách, sebepřijetí i prevenci šikany. V tomto roce jsme jej vyzkoušely*i již ve dvou školách a pokračovat v něm budeme i v příštím roce.

Za tím vším se skrývají stovky až tisíce hodin práce naší i našich dobrovolnic*íků. A spoustu z toho bychom nedokázaly*i bez našich podporovatelek*ů. Budu ráda když se rozhodnete podpořit pokračování našich aktivit v příštím roce.

PODPOŘÍM SPOLEČNĚ K ROZMANITOSTI

Je to právě podpora našich dárců*kyň, která nám umožňuje věnovat se důležitým tématům i bez závislosti na dotacích či grantech. I drobný dar má smysl.

Ať už nám dárce*kyně posílá měsíčně sto korun či dvě stě nebo nám jednorázově pošle tisícovku, je to pro nás důležité hned dvakrát.

Každý takový dar je malým krůčkem k větší finanční stabilitě NESEHNUTÍ, ale i závazkem vůči našim podporovatelům*kám. Zároveň je pro nás každý dar znamením, že práce, kterou děláme, má smysl nejen pro nás, ale i pro naše okolí.

Děkuji Vám za trpělivost a dočtení až sem. Především však děkuji za Vaši přízeň a přeji příjemné prožití svátků a šťastný nový rok.

Se srdečným pozdravem,

Hana Syslová
program Společně k rozmanitosti
hana.syslova@nesehnuti.cz