Skip to main content
Tiskové zprávy

Výtvarná soutěž Nejkrásnější strom

By 2005-08-31No Comments

Dnes vyhlásilo občanské sdružení NESEHNUTÍ Brno studentskou soutěž nazvanou „Nejkrásnější strom“. Od zítřka až do 1. listopadu je možné předávat sdružení různými technikami ztvárněné skutečné či vymyšlené stromy. Nejlepší díla budou oceněna knihami. Cílem soutěže je dětem zprostředkovat poznání stromů v jejich okolí a získat podklady pro vytvoření informačního materiálu o zeleni a stromech.
Soutěže, kterou NESEHNUTÍ dnes vyhlásilo se mohou účastnit studenti a studentky základních a středních škol v Brně, Jihomoravském kraji, ale i odjinud. Vytvářet mohou stromy podle skutečných stromů v jejich okolí nebo podle stromů jim jinak blízkých. Mohou také vytvořit strom dle jejich fantazie a „umístit“ ho na místo, kde by podle nich mohl růst. Technika tvorby je zcela volná – malba, kresba, křída, počítačová grafika. Jediné omezení je plošný charakter výtvoru (tedy ne socha či plastika) a formát nejméně A3. K výtvoru musí autoři/ky také přiložit popis skutečného nebo navrženého místa pro strom a nejlépe také klasickou či digitální fotografii jejich stromu (není podmínkou). „Cílem soutěže je zejména zprostředkovat studentům a studentkám kontakt se stromy a umožnit jim poznání jejich důležitosti pro život lidí,“ popisuje smysl aktivity Jiří Koželouh z NESEHNUTÍ.
Nejlepší obrazy budou oceněny zajímavými knihami s tématikou přírody a životního prostředí. Úplně nejlepší obraz bude použit pro vytvoření informačního materiálu o důležitosti zeleně a o její ochraně. Studenti/ky mohou své výtvory posílat či přinášet do kanceláře občanského sdružení NESEHNUTÍ (třída Kpt. Jaroše 31, 602 00 Brno, tel/fax: 543 245 342, e-mail: brno@nesehnuti.cz) v návštěvních hodinách (pondělí a středa 10-12h a 16-18h) nebo i jindy po předchozí domluvě. Poslední výtvory budou přijímány v den uzávěrky soutěže – 1. listopadu 2005. Po uzavření soutěže budou výtvory zhodnoceny a vybrány nejlepší. „Věříme, že se sejde hodně obrazů a budeme moci uspořádat i výstavu,“ dodává Jiří Koželouh.
Zároveň se soutěží se rozbíhá i projekt interaktivní výchovy zaměřené na ochranu životního prostředí na středních školách v jihomoravském regionu. Školám bude mabízen workshop „Hravě k ochraně životního prostředí“. Tento workshop byl vytvořen pracovníky NESEHNUTÍ Brno, kteří se zabývají ochranou životního prostředí v praxi. Pomocí zážitkové hry a následné diskuse přibližuje podstatu ekologických problémů a smysl a možnosti jejich řešení. Skládá se ze tří částí – úvodního brainstormingu, vzdělávací zážitkové hry, závěrečného diskuse a společného vyhodnocení. „Workshop je vhodný pro doplnění výkladu o ekologii a životním prostředí,“ vysvětluje využití aktivity Koželouh. Studenti/ky dostanou také informační list o veřejné ochraně životního prostředí. Konání soutěže, následné vytvoření informačního materiálu i pásmo interaktivních workshopů podpořilo Ministerstvo životního prostředí a Nadace Veronica.
Více informací:
Jiří Koželouh, NESEHNUTÍ, 723 559 495