Skip to main content

Dobrý den,

letošní rok se chýlí ke konci a s tím přichází i čas podívat se, co máme za sebou.

Rád bych Vám proto řekl něco o tom, jak se nám s programem Za práva zvířat v tomto roce dařilo. Možná už ale máte hlavu plnou dárků a čtení delšího textu by Vám jen kazilo chuť na cukroví? Nevadí, můžete kliknout na odkaz o kousek níže a přečíst si stručně to skutečně nejdůležitější bez další omáčky. 🙂


CO SE NÁM POVEDLO?

Čtete dál? To mám radost.

Rok 2021 byl náročnou výzvou, stejně jako rok minulý. Spousta našich aktivit byla bohužel omezena s ohledem na koronavirová opatření. Stále si však troufám říct, že se nám toho v tomto roce povedlo dost.

Konec doby klecové je už na obzoru! Usilovaly*i jsme o něj společně s dalšími 169 organizacemi. Na podporu zákazu klecových chovů podařilo sesbírat téměř milion a půl podpisů od lidí z celé Evropy. NESEHNUTÍ a jeho podporovatelky*é přispěly*i několika tisíci podpisy. A letos v létě zákaz klecových chovů slepic, prasnic, telat, králíků i dalších hospodářských zvířat podpořila Evropská komise a zavázala se klecové chovy v zemích EU ukončit do roku 2027!

Kampaň za zákaz klecových chovů jsme podpořily*i také prostřednictvím našeho webu Hlava na hlavě. Ten jsme opět vylepšily*i a aktuálně nejen mapuje velkochovy v České republice, ale u konkrétních velkochovů přibyly také fotografie, které ukazují, v jakých podmínkách v nich zvířata žijí.

Před volbami do poslanecké sněmovny jsme spolu s dalšími třemi organizacemi spustily*i kampaň Volím pro zvířata. V rámci kampaně jsme apelovaly*i na politické strany, aby svým voličkám*ům jasně sdělily, jaké kroky na ochranu a zlepšování životních podmínek zvířat budou podnikat po svém zvolení.

A nemalý cíl jsme si daly*i se začátkem školního roku, kdy jsme spustily*i kampaň Pestré jídelny za změnu školního stravování. Ta usiluje o transformaci stravování ve školních jídelnách nejen z toho důvodu, aby strava byla pestřejší a zdravější nebo aby se méně plýtvalo potravinami. Ale také proto, aby ze školního stravování nebyl nikdo vyřazen jen proto, že se ze zdravotních či etických důvodů stravuje jinak než většina.

Za tím vším se skrývají stovky až tisíce hodin práce naší i našich dobrovolnic*íků. A spoustu z toho bychom nedokázaly*i bez našich podporovatelek*ů. Budu rád když se rozhodnete spolu s námi podporovat lepší život pro zvířata i v příštím roce.


PODPOŘÍM ZA PRÁVA ZVÍŘAT

Je to právě podpora našich dárců*kyň, která nám umožňuje věnovat se důležitým tématům i bez závislosti na dotacích či grantech. I drobný dar má smysl.

Ať už nám dárce*kyně posílá měsíčně sto korun či dvě stě nebo nám jednorázově pošle třeba tisícovku, je to pro nás důležité hned dvakrát.

Každý takový dar je malým krůčkem k větší finanční stabilitě NESEHNUTÍ, ale i závazkem vůči našim podporovatelům*kám. Zároveň je pro nás každý dar znamením, že práce, kterou děláme, má smysl nejen pro nás, ale i pro naše okolí.

Děkuji Vám za trpělivost a dočtení až sem. Především však děkuji za Vaši přízeň a přeji příjemné prožití svátků a šťastný nový rok.

Se srdečným pozdravem,

Martin Hyťha
program Za práva zvířat
martin.hytha@nesehnuti.cz