Skip to main content
Tiskové zprávy

Do akce na podporu dobré žaloby se zapojí brněnské podniky

Tisková zpráva NESEHNUTÍ, brněnských občanských iniciativ a Frank Bolda ze dne 23. září 2014

Do kampaně dobrazaloba.cz se ve středu 24. září 2014 zapojí více než desítka brněnských podniků. Po celý den nabídnou jeden produkt ze své nabídky obyvatelům a obyvatelkám Brna s tím, že zisk půjde darem na žalobu Aktualizace územního plánu. Tento dokument schválila brněnská radnice 17. června 2014 a podle brněnských iniciativ má negativní dopady na životní prostředí a udržitelný rozvoj Brna.

 

“Kampaň jsme zahájili 8. září 2014 oslovením více 2300 lidí, kteří podali na radnici připomínku k územnímu plánu, ale magistrát ji ignoroval. Ti nám během prvních 3 dnů poslali více než ¼ potřebné částky. Následovala roznáška letáků, se kterou nám pomohli lidé z brněnských iniciativ v Líšni, Tuřanech, Bystrci, Masarykově čtvrti a naši dobrovolníci a dobrovolnice. Teď se do kampaně zapojují i podniky a chystáme ještě jedno překvapení do závěrečného finiše kampaně,” popisuje strategii kampaně koordinátor fundraisingu Lukáš Likavčan z NESEHNUTÍ.

 

“Ve středu 24. září 2014 bude moci brněnská veřejnost podpořit naši kampaň nákupem jídla, pití, zákusků, květin či fairtradového zboží u více než deseti brněnských podnikatelů a podnikatelek. Každý z nich věnuje pak výtěžek z prodeje jednoho konkrétního prodaného produktu jako dar na naši kampaň. Kavárna Tři ocásci nabízí na naši podporu například větrníky, restaurace Vegalité sojový segedín, Cattani špagety aglio olio e peperoncino, květinářství Rosebud fair trade růže z Ekvádoru, obchůdek Naše věci kávu. V každém podniku dostane nakupující kartičku. Pro ty, kteří nás podpoří nejméně pěti nákupy, máme odměnu,“ popisuje průběh benefice koordinátorka programu Občanské oko Hana Chalupská z NESEHNUTÍ a pokračuje: „Všichni mají nadále možnost podpořit naši kampaň příspěvkem přes www.dobrazaloba.cz.“

 

Společnou žalobu proti Aktualizaci územního plánu podají jednotlivci i iniciativy zhruba v polovině října. Seznam všech podniků a produktů, které ve středu nabídnou k benefici, najdete na nesehnuti.cz/na-zalobu nebo v příloze č. 2.

 

Kontakty:

Hana Chalupská – koordinátorka programu Občanské oko, NESEHNUTÍ, 731 181 990

Lukáš Likavčan – koordinátor fundraisingové kampaně, NESEHNUTÍ, 778 018 785

Jiří Nezhyba – právník, Frank Bold, 775 154 073

Martin Jestřábek – podnikatel, kavárna Tři ocásci, 608 524 824