Skip to main content

Je opravdu Brno hate free city? A jsi ty? Organizace NESEHNUTÍ a Be International pořádají 9. března v Café Práh v Brně závěrečnou veřejnou akci projektu Hate Free Cities s názvem Hejt se v Brně nenosí!

Panelová diskuze, hlasování o nejlepší soutěžní video i vyhlášení video soutěže, prezentace aktivit projektu, tematické DIY a street art workshopy, no hate foto koutek či koncerty kapel? Nejen to na vás čeká na závěrečné akci projektu Hate Free Cities, která proběhne 9. března od 17 hodin v brněnském Café Práh. Tato událost má kreativním způsobem čelit aktuálním nesnášenlivým náladám ve společnosti, a to s myšlenkou „mladých pro mladé“ s touhou věci měnit.

„Cílem závěrečné akce je vytvořit pro mladé lidi prostor k diskuzi nad narůstajícími projevy nenávisti na internetu i mimo něj. Chceme ukázat, že spíše než být ponoření ve své nenávisti, se mladí lidé chtějí soustřeďit na to, co máme všichni společné. Chceme ukázat, že se ve skutečnosti různými pohledy na věc a různými názory můžeme vzájemně obohatit, a že pluralita názorů je základem demokracie,” vysvětluje koordinátorka projektu Dorota Osvaldová z BeInternational.

Panelová diskuze se bude věnovat reflexi osobní zkušenosti účinkujících s nenávistnými projevy. Diskutující jsou záměrně vybráni z různých oblastí působení. Cílem je nabídnout široké spektrum názorů i reálných zkušeností s projevy nenávisti. V panelu vystoupí sociolog, publicista a dokumentarista Fedor Gál, vedoucí Katedry sociální pedagogiky a Kabinetu multikulturní výchovy na MU Lenka Gulová, členka Centra pro lidská práva a demokratizaci a doktorandka práv na MU zaměřující se na problematiku migrace a muslimského zahalování Kamila Abbasi nebo mladý aktivista studující religionistiku na UK Filip Hausknecht.

Součástí večera je také projekce všech soutěžních videí zapojených do soutěže, která v minulých měsících probíhala v rámci projektu Hate Free Cities. Ty nejlepší video příspěvky postoupily do závěrečného hlasování, do něhož se mohou zapojit lidé, kteří přijdou na vyhlášení. Autorovi či autorce nejlepšího videa bude předána výhra v podobě fotoaparátu Nikon D3200.

Na závěr večera vystoupí šanson-punkové veselé uskupení Helemese z Kyjova, které zaujme svými znělými melodiemi i obsahem, či brněnský muzikant a básník Ondřej Soldán hrající převážně alternativní indie-rock, tentokrát v triu se svou kapelou.

Přijďte diskutovat, udělat si svůj vlastní názor na řešené otázky či se jen tak pobavit ve čtvrteční podvečer. Všichni jsou zváni a vítáni! Událost se uskuteční 9. března od 17 hodin v Café Práh.

Odkazy:
FB událost: www.facebook.com/events/755498024619173/
Webové stránky soutěže: www.hatefreecities.eu

Kontakt:
Petr Matulka, NESEHNUTÍ, petr.matulka@nesehnuti.cz
Dorota Osvaldová, BeInternational, dorota.ciompova@gmail.cz