Skip to main content

Zítra 15. 10. 2011 proběhne v Brně III. ročník konference Aktivní rodičovství. Již tradiční akce letos přináší hosty jako Tom Hodgkinson, Jaroslav Dušek, či Helena Máslová, kteří hledají alternativy k rodičovským přístupům a také témata mapující život ženy, mateřství ale i psychický vývoj nenarozených dětí. Brno se tak stává po úspěšném festivalu Světový týden respektu k porodu místem setkávání rodičů, kteří hledají vlastní cesty při naplňování své rodičovské role.

Třetí ročník konference Aktivní rodičovství zahájí již v pátek 14.10. koncert skupiny Yellow Sisters, který proběhne v sále Kavárny Trojka na Dominikánské 9.  Celou sobotu 15.10. konferenci opět hostí Fakulta sociálních studií na Joštové 10, jejíž velkorysé prostory umožní paralelní program ve dvou sálech a zázemí pro rodiny s dětmi. Dětském koutku bude po celý den probíhat doprovodný program.

Tom Hodgkinson „Přijel jsem představit svůj koncept líného rodiče a vtipem je, že zrovna na konferenci Aktivní rodičovství. Také mě teší, že lidé zde čtou mé knihy a na jaře výjde již 4. v pořadí.“ Další hlavní body konference shrnuje jedna z organizátorek konference Zora Javorská „velký zájem je i o přednášku herce Jaroslava Duška (Výchova bez výchovy) a očekávání vzbuzuje i přednáška slovenského psychologa Patrika Bálinta (Mužský svět během těhotenství, porodu a rodičovství).” Lucie Harnošová, jedna z dalších organizátorek doplňuje: „letos bude také ke slyšení přednáška lékařky Heleny Máslové (Žena v jednadvacátém století) a návštěvníci se mohou těšit i na tlumočený příspěvek americké  Naomi Aldort  (Výchova zodpovědných dětí neautoritativním způsobem)”.

Podrobný program konference je k dispozici na www.aktivnirodicovstvi.cz.

Během celého dne bude k dispozici stánek Unie porodních asistentek s poradnou. Kateřina Hájková Klíčová, výkonná ředitelka UNIPy dodává: „během konference se budou moci připojit návštěvníci a návštěvnice konference  k výzvě Podpora porodní asistentky Ivany Königsmarkové a diskutovat o situaci v českém porodnictví.“

Organizátorky i letos očekávají veliký zájem veřejnosti, proto je možné si místa rezervovat předem na stránkách www.aktivnirodicovstvi.cz. Novinky z Příprav konference a diskuze nad letošními tématy přináší i facebooková stránka Konference Aktivní rodičovství.

K doprovodnému programu bude patřit i autogramiáda Toma Hodgkinsona, autora bestseleru Líný rodič, která proběhne 14. října 2011 od 15 hodin v knihkupectví Barvič a Novotný na ulici Česká 13 v Brně.

Součástí konference bude i oslava 10. výročí české asociace dul.

Více informací:
Kateřina Hajková Klíčová, UNIPA, klicova@unipa.cz, 734 637 379
Zora Javorská, NESEHNUTÍ, zora@nesehnuti.cz, 606 722 988
Lucie Harnošová, Brána k dětem, lucka2@email.cz, 721 436 380
www.aktivnirodicovstvi.cz

Britský publicista Tom Hodgkinson (*1968) se proslavil jako redaktor časopisu Idler (Lenoch), který založil se svým kamarádem v roce 1993. Kromě toho také přispíval do prestižních britských novin, zejména do Guardianu, a stál u zrodu firmy dovážející absint do Velké Británie. Své vášni pro lenošení a svobodu zasvětil tři knihy, které se staly bestselery – Jak být líný, Jak být volný a Líný rodič. V současnosti žije na venkově v Devonu se svou přítelkyní a třemi dětmi. Nakladatelství JOTA připravuje na konec roku vydání jeho další úspěšné knihy Staré dobré časy.