Skip to main content

První terénní seminář z podzimní série Město patří nám všem NESEHNUTÍ. Setkáme se v úterý 19. září v 16:00 a společně vyrazíme na situacionistickou procházku Brnem.

Že vám téma procházky nic moc neříká?
To rozhodně nevadí! Procházkou vás totiž provede zkušené lektorské duo Radka Krylová a Jarda Biolek.

Proč právě situacionistická procházka?
Techniky, které Radka s Jardou pro tento seminář volí, jsou inspirovány situacionismem – uměleckým směrem, který zdůrazňoval spontánnost a revoluční přístup k umění. Jeho základní myšlenkou bylo podkopávat společenské normy a vytvářet provokativní situace, které nutí jednotlivcekyně přehodnotit svůj vztah k prostředí. Situacionistéky veřili v důležitost radikálního experimentování s uměním a životem. Jejich práce zahrnovala poezii, vizuální umění, ale také aktivismus a subverzní akce, kterými se snažili podnítit kritické myšlení a odhalit skryté aspekty konzumní společnosti.

Co vás tedy čeká?
Procházka městem, při které prostřednictvím kreativních technik odkryjeme souvislosti mezi vnímáním prostoru a našimi pocity. Je totiž překvapivé, jak může tato metoda změnit naše chápání veřejného prostoru a decentralizovat moc při jeho plánování a utváření.

Co sebou?
Jediné, co potřebujete, je chuť experimentovat.

Vstupné?
Žádné, stačí přijít.

Aktuální informace najdete v UDÁLOSTI na Facebooku.

P1900894

Akce je součástí Erasmus+ projektu „Young People – Essential Partners in Public Environmental Dialogue“.

Akce je spolufinancována také z programu Ministerstva pro místní rozvoj – NNO v oblasti regionálního rozvoje a cestovního ruchu v projektu „Podporou aktivní veřejnosti k udržitelnému rozvoji regionů, měst a obcí“.