Skip to main content

Sychravé podzimní počasí procházkám příliš nepřeje. Nastává tedy pravý čas vyrazit na prohlídku naučné stezky kolem Brněnské přehrady. Virtuálně. NESEHNUTÍ spustilo vylepšený web naučné stezky Brněnská přehrada, jak ji neznáte. Na příští týden navíc chystá zajímavý večer o stále aktuálních problémech Brněnské přehrady a okolí. Na večerní besedě 18. 10. v 18.00 s názvem „Silnice a sinice – magnet Brněnské přehrady“ bude řeč o boji se sinicemi v Brněnské přehradě i o bystrcké trase plánované silnice R43.

Zájem o naučnou stezku Brněnská přehrada, jak ji neznáte, která byla otevřena loni za nebývalého zájmu veřejnosti i značného zájmu médií (viz např. ZDE, ZDE či ZDE), je stále velký a neklesá ani v tomto ročním období, kdy počasí k procházkám příliš nevybízí. „O naši naučnou stezku byl velký zájem již při jejím otevření a v průběhu sezony jsme se setkali s četnými ohlasy ze strany veřejnosti. Chtěli jsme proto lidem umožnit prohlídku stezky i v době, kdy počasí procházkám nepřeje,“ říká Lukáš Lyer z NESEHNUTÍ. Vylepšená virtuální verze stezky na adrese stezka.nesehnuti.cz nabízí možnost prohlédnout si naučnou stezku i v nepříznivém počasí doma u počítače s průvodcem, virtuální postavičkou Siničákem. Nový web také usnadňuje komunikaci. „Lidé si mohou na webu prohlédnout virtuální verzi naučné stezky a pomocí webového formuláře se nás na cokoli zeptat, oznámit nám případně zjištěné poškození panelů, nebo nám mohou třeba napsat o svých zážitcích z výletu k přehradě“ vyjmenovává výhody virtuální stezky Boris Rafailov z NESEHNUTÍ a dodává: „Pokud vím, jde zatím o jedinou stezku kolem Brněnské přehrady, která má i svou virtuální verzi.“

Na příští týden chystá NESEHNUTÍ zajímavou besedu s názvem Silnice a sinice – magnet Brněnské přehrady. Akce se koná 18.10. v 18.00 v knihovně NESEHNUTÍ a mluvit se bude o tzv. bystrcké trase silnice R43 i o boji se sinicemi v Brněnské přehradě. „Témata silnice R43 a sinic v přehradě spolu zdánlivě nesouvisí, obě však úzce souvisí s naší naučnou stezkou. Nejen že jsou v jejích textech tato témata přímo obsažena, ale mohou mít vliv i na turistiku u Brněnské přehrady a v jejím okolí,“ objasňuje volbu témat Lukáš Lyer z NESEHNUTÍ a k besednímu večeru upřesňuje: „Jsme rádi, že se naše pozvání přijali tak zajímaví hosté, kteří mají k tématu co říct – Miroslav Patrik, předseda Dětí Země a bývalý poradce ministra dopravy, a Jana Pálková, zastupitelka MČ Brno-Bystrc a předsedkyně o. s. Občané Brna proti stavbě rychlostní komunikace R43 v trase Kuřim-Troubsko.“ Vstup je zdarma a akce se koná v příjemném neformálním prostředí knihovny NESEHNUTÍ.

Kontakt:

Lukáš Lyer, lukas.lyer@nesehnuti.cz,724 219 244

Naučná stezka Brněnská přehrada, jak ji neznáte, www.stezka.nesehnuti.cz

Knihovna NESEHNUTÍ, tř. Kpt. Jaroše 18, Brno 602 00 (1. patro), www.knihovna.nesehnuti.cz, 543 245 342