Skip to main content

Zveme Vás na webinář 27. 11. v 17 hodin.

V posledních letech čelí Mexiko nevídané vlně násilí. Stále častěji se objevují zprávy o vraždách, únosech, mučení nebo násilí na ženách (feminicide). Velká část toho jde na vrub drogových kartelů, nemalou roli však paradoxně hrají také mexická policie a armáda. Před časem celý svět šokoval únos a zavraždění 43 studentů pedagogiky v státě Guerrero, do nichž byla zapletena i místní policie a armáda. Málo se přitom ví, že mexická policie je vyzbrojena také českými zbraněmi. 

Jakým způsobem tuto vlnu násilí prohlubuje válka proti drogám a militarizace policie a jakým způsobem je do toho zapojena Česká republika? Tyto otázky se vám pokusíme zodpovědět na našem webináři 27. 11. v 17 hodin.
FB event.

Představí se:

Montserrat Martinez 

Nezávislá konzultantka pro kontrolu konvenčních zbraní a pro násilí páchané na základě genderu. Spolupracuje s organizací 24-0 Horas sin Violencia v Mexiku, v rámci které se zapojovala také do činnosti mezinárodní koalice Control Arms Coalition. Je též členkou mezinárodní sítě IANSA – International Action Network on Small Arms.

Andrew Metheven

Koordinátor programu o nenásilí v organizaci War Resisters’ International. Tento program se v současnosti zaměřuje na aktivity proti obchodu se zbraněmi a proti militarizaci policie.

Hana Zoor Svačinková

Působí v NESEHNUTÍ, kde se věnuje monitoringu vývozu zbraní z České republiky, vztahu militarizace a genderu a aktivitám proti militarizaci mládeže.

Moderuje Zuzana Vlasatá, redaktorka Deníku Referendum.

Webinář bude probíhat v angličtině a bude simultánně tlumočen do češtiny.

Na webinář se není potřeba registrovat, stačí se jen v daném termínu podívat na facebookové stránky Nadace Rosy Luxemburgové, kde bude zveřejněn stream.

Webinář pořádá NESEHNUTÍ s finanční podporu Nadace Rosy Luxemburgové.