Skip to main content

Brněnská nevládní nezisková organizace NESEHNUTÍ pořádá v sobotu 7. listopadu 2015 Barcamp s podtitulem “Poznej. Pochop. Reaguj”. V předvečer Barcampu bude vyhlášena nejsexističtější reklama v rámci anticeny Sexistické prasátečko. Celou sobotu paralelně ve třech sálech proběhnou přednášky a diskuse padesáti zástupců a zástupkyň neziskové, akademické sféry, samospráv a firem. Hosté jsou i ze Slovenska či Ázerbájdžánu.  Akce proběhnou v Domě pánů z Kunštátu na Dominikánské ulici v Brně. Registrace na akci končí v úterý 3. listopadu 2015.
V předvečer Barcampu vyhlásí NESEHNUTÍ nejsexističtější reklamu roku 2015  – vítěze již sedmého ročníku anticeny Sexistické prasátečko.
Barcamp je otevřený formát ne-konference. Brněnský Barcamp NESEHNUTÍ ale doplní i řada panelových diskusí.  “K vytipovaným tématům jsme hledali vystupující, část prezentujících navrhli samotní účastníci a účastnice. Aktuálně je vystupujících kolem padesáti, účastníků a účastnic sto. Program poběží paralelně ve třech sálech celou sobotu,” uvedla k rozsahu akce Hana Chalupská z NESEHNUTÍ. Vedle velké debaty o směřování feministického hnutí a diskuse o příčinách nízkých platů žen se akce zaměří i na mediální strategie, otevřená data nebo reflexi aktivistů a aktivistek, kteří uspěli v loňských komunálních volbách.
Mezi zajímavé hosty a hostky akce patří ázerbájdžánská aktivistka Matanat Azizova, bývalý náměstek ministerstva financí Lukáš Wagenknecht nebo vědecká pracovnice Ústavu svetovej literatúry Slovenskej akadémie vied Jana Cviková. Ze Slovenska přijede trnavský starosta Peter Brocka či jeden z členů antinacistické kampaně Bratislava bez náckov. Pestrost programu dokládá například prezentace participativního rozpočtu Kraje Vysočina, který představí krajský radní Vladimír Novotný, nebo vstup dvou zástupců komerční Corrupt Tour, která pořádá zájezdy na významná místa české korupce.
Kulturní část programu Barcampu doplní vernisáž fotografické výstavy z Abcházie a divadlo Feste.
Celodenní akci – Barcamp “Poznej. Pochop. Reaguj” zaštítila Kancelář veřejné ochránkyně práv a je financována grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.
 
Webové stránky akcí:
http://barcamp.nesehnuti.cz/
http://zenskaprava.cz/akce/nesexisticky-vikend/
 
Kontakt:
Hana Chalupská, koordinátorka Barcampu, hana@nesehnuti.cz
Kristýna Pešáková, koordinátorka Sexistického prasátečka a feministických diskusí v rámci Barcampu, kristyna@nesehnuti.cz