Skip to main content
Tiskové zprávy

Proč bychom to neřešili? – festival Týden lidských práv 2010

Tisková zpráva NESEHNUTÍ, Amnesty International Brno a Společnosti pro Fair Trade ze dne 3.12. 2010

Ve dnech 5. – 11. prosince 2010 se v Brně u příležitosti Mezinárodního dne lidských práv uskuteční již VIII. ročník festivalu Týden lidských práv. Jeho program, který upozorňuje na nedodržování lidských práv, k nám bude promlouvat nejen prostřednictvím besed a přednášek, ale i formou filmových projekcí, vernisáží, divadelních představení, interaktivních workshopů či informačních stánků v kavárnách.
„Proč bychom to neřešili?“ je mottem letošního osmého ročníku festivalu Týden lidských práv. Tímto souslovím chceme poukázat na to, že po 62 letech od přijetí Všeobecné deklarace lidských práv, jsou lidská práva stále odsouvána na vedlejší kolej. A to ne jen v mediálním diskurzu či politice, ale i v našem každodenním životě.
Festival nabízí širokou paletu témat od mapování situace života žen v okupované Palestině, práv gayů a lesbiček, situace v továrnách „třetího světa“ anebo alternativní pohled na současnou politickou situaci u nás. Začátek festivalu vypukne v neděli 5. 12. 2010 vernisáží výstavy fotografií mladé talentované Palestinky Samar Hasboun nazvané Palestina Women v kavárně Mezzanine. Pestrý týdenní program ukončí v sobotu (11.12.2010) koncert brněnské kapely Budoár staré dámy v restauraci Vegalité . Celý program Týdne lidských práv naleznete na www.tlp.nesehnuti.cz
„Měli bychom si my sami uvědomit, že lidská práva nejsou samozřejmá věc, která nám byla dána „od někud“, ale je to něco, co bychom si měli vytvářet sami a sami i respektovat“, říká Peter Tkáč, jeden z koordinátorů festivalu. „I přesto, že festival přivádí témata ze zdánlivě vzdáleného světa, upozorňuje, že se to týká nás všech,“ dodává koordinátorka Silvie Jasičová.
Více informací :
Peter Tkáč 736 704 785 petetkac(@)yahoo.co.uk NESEHNUTÍ Brno
Anna Cisariková, 776 119 787 anna.cisarikova(@)fairtrade.cz Společnost pro Fair Trade
Adriana Gálová, 722 043 485 ada.galova(@)gmail.com Amnesty International Brno