Skip to main content

Zveme Vás na release party videospotů projektu Prostor pro spor, ve kterém Ústav politologie FF UK a organizace NESEHNUTÍ cílí na kultivaci sporů ve veřejné debatě. Spoty, ve kterých vystupuje právnička a feministka Šárka Homfray, fotbalista a rapper Tomáš Kučera nebo MMA bojovník Pavel “Salin” Salčák, představíme na tiskové konferenci, která je součástí programu.

“Počet polarizujících sporů, které rozdělují českou společnost, stále roste. Rozdělují nás témata jako gender, migrace, menšiny nebo práva žen. Spor je přirozený, umožňuje nám postavit se za své hodnoty a posouvá nás vpřed. Je ale důležité brát se ve sporu vážně a přít se produktivně. Je třeba vést dobré spory. A dobré spory mají svá pravidla: respekt a zájem o druhého, snahu o posun směrem k řešení, zvědavost. Vytvářejte s námi Prostor pro spor a pomozte nám kultivovat veřejnou debatu”

Zatímco videospoty ukazují význam dobře vedených sporů v osobním i profesním životě známých osobností, celý projekt Prostor pro Spor zároveň představuje účinné způsoby, kterými lze dosahovat změn ve vnímání sporů na osobní i celospolečenské rovině. Součástí Prostoru pro spor jsou také odborné metodiky pro pedagogy a pedagožky nabízející postupy pro hlubší pochopení a deeskalaci konfliktů nebo soubor zásadních poznatků k polarizačním tématům. Jejich autorkou je akademička a politoložka Zora Hesová. Na tiskovou konferenci naváže veřejná debata na téma vedení sporů ve veřejném prostoru. Programu se zúčastní jak zástupkyně a zástupci projektu Prostor pro spor tak trojice protagonistů videospotů. Konferenci bude moderovat hudebník a moderátor Milan Trachta.

KDY: Ve čtvrtek 29 .02. 2024 od 14:15
KDE: Skautský institut, Staroměstské nám. 4/1, 110 00 Staré Město
PROGRAM RELEASE PARTY:

  • 14:15: Úvod
  • 14:30: Tisková konference
  • 15:30: Debata
  • 16:15: DJ set

V případě zájmu Vás prosíme o potvrzení účasti na tiskové konferenci. Děkujeme.

Kontakt:
Marek Hadrbolec, Koordinátor mediální komunikace NESEHNUTÍ
+420 777 524 944, marekh@nesehnuti.cz


Projekt Prostor pro spor je společný projekt Ústavu politologie FF UK a NESEHNUTÍ. Zkoumá kulturalizaci politiky a dopady společenské polarizace na měnící se pojetí lidských práv. V rámci projektu vyšla vzdělávací metodika na téma polarizace. Projekt je podpořen z Programu Lidská práva Norských fondů pod číslem LP-HRMGSA-026.

Logo Nese
Rgb1 1
Norway Grants@4x