Skip to main content
Tiskové zprávy

Rodičovství, které nestresuje ani rodiče ani děti

Zítra 22.10.2010 začne v Brně II.ročník konference Aktivní rodičovství, jedinečné akce zaměřené na  přístupy k rodičovství citlivé k rodině i k přírodě. Pořadatelé, NESEHNUTÍ, Brána k dětem a Katedra environmentálních studií FSS MU navazují na velice úspěšný loňský ročník a letos program rozšiřují o nová témata. Konference s bohatým programem se zúčastní řada osobností významných v této oblasti.

Letošní ročník konference Aktivní rodičovství nabídne opět velice kvalitní program: přednášky, workshopy a bohatší doprovodný program. Akce vypukne již v pátek 22. 10. v 17.00 v Kavárně Trojka povídáním a promítáním pod názvem Aby porod nebolel. Hlavní program se uskuteční v sobotu 23. 10. od 9.30 opět na Fakultě sociálních studií na Joštově 10. Zváni jsou nejen rodiče současní a budoucí, ale i všichni ostatní.  V publiku očekáváme také porodní asistentky či  lékaře a lékařky.

Organizátorky mile překvapil velký zájem veřejnosti o témata konference. Loni se akce zúčastnilo přes 200 lidí. Proto se rozhodly letošní program ještě rozšířit například o panelovou diskuzi o alternativním vzdělávání v Čechách. Konference nabídne i nové doprovodné aktivity. „Kromě již velmi oblíbené části programu, v níž si mohou muži vyzkoušet těhotné břicho, jsou také připraveny poradny porodní asistentky, klubu dvojčat a sdružení pro rodiče předčasně narozených dětí a další aktivity,“ říká jedna z pořadatelek konference Zora Javorská.
Účast na konferenci potvrdila řada osobností významných pro tuto oblast, mj. porodní asistentka Ivana Königsmarková, psycholog z Ligy otevřených mužů Martin Jára, propagátorka přirozeného rodičovství Bora Berlinger či psycholožka Michaela Mrowetz. „Bude se mluvit o možnostech přirozeného porodu v Čechách, o otcovství, bezplenkové komunikační metodě či o důležitosti tzv. bondingu, tedy navazování kontaktu mezi matkou a dítětem bezprostředně po porodu,“ upřesňuje program spolupořadatelka Lucie Harnošová. Po celou dobu konference bude samozřejmě k dispozici dětský koutek.
Podprobný program.
Více informací:
Zora Javorská, NESEHNUTÍ, 606 722 988, zora@nesehnuti.cz
Lucie Harnošová, Brána k dětem, 721 436 380, lucka2@email.cz