Skip to main content

Tisková zpráva Hnutí DUHA

pátek 3. srpna 2012

Intenzivní týdenní blok seminářů unikátní Česko-Slovenské školy občanské iniciativy začne již tuto neděli 5. srpna. Akci na Luckém vrchu nedaleko Poličky na Vysočině pořádá Hnutí DUHA se svými partnery. Prázdninová škola představí mladým lidem možnosti aktivního zapojení do řešení společenských problémů.
Česko-Slovenská škola občanské iniciativy nabízí sérii vzdělávacích seminářů, kde se mladí lidé naučí plánovat a vést veřejné kampaně, psát grantové žádosti, pracovat s klasickými i novými médii, koordinovat dobrovolníky apod. Součástí programu, který je pro mladé lidi z Česka i Slovenska připraven od 5. do 13.8., bude i série besed s významnými osobnostmi veřejného života a neziskového sektoru v Evropě. Již v pondělí 6.8. přijede například István Farkas, ředitel Friends of the Earth Maďarsko, později dorazí i Maciej Muskat, ředitel Greenpeace Polsko, nebo Michal Broža, vedoucí kanceláře Informačního centra OSN v Praze.
Loni zahájený unikátní projekt navazuje na dřívější Školu občanské iniciativy, jejíž čtyři ročníky proběhly na přelomu století a prošlo jimi na 150 absolventů. Velká část z nich se dodnes zapojuje do práce nejrůznějších občanských iniciativ v celé České republice. Na organizaci se kromě Hnutí DUHA podílí také české NESEHNUTÍ a slovenské organizace SOSNA a Servisné centrum Ekofóra. Aktuálním ročníkem od loňského listopadu již prošlo 16 frekventantů kurzu. Tímto letním týdenním soustředěním pak projde další 16 mladých lidí.
Na projektu se finančně podílí Evropská unie v rámci Programu „Mládež v akci“, Visegrádský fond a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Eliška Kvitová, koordinátorka školy občanské iniciativy z Hnutí DUHA řekla:
„Jsem velice ráda, že v České republice i na Slovensku jsou stále aktivní mladí lidé, kteří chtějí řešit problémy týkající se jejich okolí i široké společnosti. Zkušení lektoři účastníkům kurzu ukázali, že má smysl být občansky aktivní a podělili se s nimi o své znalosti a zkušenosti.“
 
Kontakt:
Eliška
Kvitová, 608 283 530, email eliska.kvitova@hnutiduha.cz