Skip to main content

Milé studentstvo,

v brněnské neziskové organizaci NESEHNUTÍ spolupracujeme už druhým rokem se skupinou mladých lidí (17-18 let) z Ukrajiny, kteří do Česka uprchli před ruskou invazí. Mnozí z nich tu žijí úplně sami, bez rodiny nebo kamarádů. Učí se rozumět češtině i Čechům, studují a hledají své místo v novém prostředí.

Bez kamarádek a kamarádů, kteří se tu vyznají, to ale jde jen těžko.

Proto startujeme buddy program Buddláska. Projekt, ve kterém můžeš pár hodinami svého volného času někomu změnit život. Stačí vzít nového kámoše nebo kámošku z ukrajinské skupiny do kina, na workshop, na výlet nebo třeba na demonstraci. Dokonce ani nemusíte vystrčit paty z domu. Můžete se třeba společně naučit vařit knedlíky, vyšívat, hrát krycí jména a nebo se jen bavit o tom, jak se žije v Česku. Při společném trávení volného času se vaší fantazii meze nekladou.

Buddláska je navíc oboustranně prospěšná. Na oplátku se seznámíš se zajímavými lidmi a jejich kulturou, získáš nové zkušenosti a dobrý pocit ze smysluplně využitého volného času. Společně se můžete také aktivně zapojit do řešení problémů, které vás pálí, a pustit se do proměny svého okolí. A kdo ví, co všechno se přitom od svého ukrajinského buddyho nakonec naučíš.

Sdílej své zkušenosti, získej nové přátele a podpoř mladé lidi z Ukrajiny, kteří to aktuálně nejvíce potřebují. Připoj se k našemu buddy programu Buddláska!

Co tě čeká?

  • Nová přátelství! S novým kamarádem z Ukrajiny tě čeká spousta zábavy. Buddláska je také skvělou příležitostí zkusit něco nového.
  • Kulturní obohacení! Představ naší kulturu a na oplátku se dozvíš spoustu obohacujících informací o životě za hranicemi Česka.
  • Skvělý pocit z pomoci!! Být buddym znamená být užitečný pro někoho, kdo je ve složité situaci a v neznámém prostředí.
  • Rozmanité zážitky! Můžeš se aktivně podílet na budování komunity a užít si řadu společných akcí (výlety, workshopy, hry atd.). Nemusíš být u všeho, stačí si vybrat.
  • Vhled a zapojení do aktivit neziskové organizace! Tobě i buddymu dáme možnost zapojit se do aktivit NESEHNUTÍ a dělat s námi ze světa lepší místo.

Jak se stát buddym?

  • Vyplň formulář na našem webu ať víme, že se chceš stát buddym.
  • Přijď na společné posezení, kde se vzájemně seznámíme a kde také najdeš svého buddyho.
  • Pomáhej a bav se. Buď pro svého buddyho oporou a vyzkoušejte společně věci, které vám přinesou radost a nové zážitky.