Skip to main content

V sobotu 9. 1. 2016 zemřel jeden ze zakladatelů NESEHNUTÍ náš přítel Filip Fuchs.
Jeho život je neodmyslitelně spojen s brněnskou aktivistickou scénou, kdy byl Filip na počátku 90. let aktivní v anarchistické iniciativě Brněnská vrtule, vydával kultovní fanzin Hluboká Orba, působil v brněnské skupině Hnutí Duha a sdružení Action For Animals.
V roce 1997 byl jedním z těch, kteří na blokádě jaderné elektrárny Temelín i v hráčském doupěti Dno Pytle diskutovali nad stanovami nového sdružení NESEHNUTÍ, u jehož vzniku poté i stál.
Jako právník romského střediska DROM pomáhal těm, kteří se ocitli v nelehkých životních situacích. Neodmyslitelně je spojen s punkovou a hardcore scénou, kdy byl na prvním DTP programu, který se objevil v kancelářích ekologických spolků, nasázen jeho letáček HARDCORE NENÍ JEN HUDBA. Ten pak jako člen hardcore kapely Mrtvá budoucnost a později SEE YOU IN HELL rozdával na koncertech.
Sarkasmus, ironie, vtip, systematičnost, vytrvalost, tvořivost, nadhled, neokázalé přatelství, snaha vymýšlet nové věci ale i hájit staré přístupy – takový byl Filip. To vše rozdával svému okolí požehnaně – a přesto i právě proto nám Filip bude chybět. Už navždy.

Rozloučení s Filipem bude v pátek 15. ledna 2016 v 16:15 v obřadní síni krematoria města Brna, Jihlavská 1.
 
01 fuck
01 filip
Filip 02
Filip8
Filip10
 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 
Snímek 073